Pa smo dokončali prvo tekmo na svetovnem prvenstvu. Domačini so dobro izkoristili prednost domačega terena in zmagali s 6:4 ( 1 – 1 ,  2 – 0 ,  2 – 2 ,  1 – 1 )

Po začetnem tipanju nasprotnika so Avstrijci prvi zadeli. Po prejetem zadetku je igra Slovakov bolje stekla in so postajali vse napadalnejši. Po odličnem prodoru z igralcem manj je v 11 minuti izenačil Staron. AUT - SVK

Tudi v drugi četrtini so Slovaki prevladovali in povedli na 3:1, zadel je tudi prvi zvezdnik Richard Kapuš. Tudi po polčasu so Slovaki nadaljevali s svojo igro in povedli kar za štiri zadetke. Minuto pred koncem tretje tretjine so vodili kar 5:1, a nato so se Avstrijci zbrali in v pol minute znižali na 5:3.  Šok je sledil v četrti četrtini že po 40 sekundah igre, saj so po zadetku Lindnerja zaostajali le za en gol. Gol je visel v zraku na obeh straneh, a mreža se ni zatresla. Minuto pred koncem so Avstrijci vzeli vratarja iz gola in šli na vse ali nič. Slovaki so po drugem poskusu le zadeli v prazno mrežo in tako mirno zaključili tekmo ter tako prišli do prve težko pričakovane zmage. S to zmago so si takorekoč zagotovili obstanek v elitni grupi.

Selektor Slovaške Imrich Antal:

” Naredili smo veliko napako ter prejeli zadetek. Toda po zadetku so fantje zaigrali in s petimi goli spreobrnili potek igre. Toda spet smo naredili tri napake, ki so jih Avstrijci hitro kaznovali z goli. Zadnjo četrtino smo igrali našo igro in tako dobili prvo zmago.”AUT - SVK 2