No pa začnimo s tekmami.

Prvo tekmo sem žal izpustil, saj smo se odločili, da bomo prišli na SP šele v nedeljo. Tako je bila tekma med Brazilijo in Avstralijo naša prva. Nisem pričakoval veliko od dvoboja, saj obe reprezentanci delujeta zelo eksotično. Sta me zelo presenetili, saj nivo igranja je zelo visok. Razlika med najboljšimi reprezentancami pa je iz leta v leto manjša. Predvsem se pozna, da imajo slabšo obrambo. Začelo se je odločno igro Avstralcev, ki so že v tretji minuti povedli. V drugi četrtini so Brazilci uspeli vzpostaviti ravnovesje ter po polovici tekme vodili s 3:2. Pred začetkom 4. četrtine so Brazilci vodili že 5:3. Prednost nato povečali celo na 6:3, a jo težko zadržali. Obramba je k sreči zdržala in tako so osvojili pomembne 3 točke za zmago ter so bili že bližje 1. mestu v skupini ter tako možnosti igranja za kvalifikacije.